piątek, 4 maja 2012

JAK ZNALEZC PRACE, KTORABEDZIE ZRODLEM PIENIEDZY

Jak znaleźć pracę, która będzie źródłem pieniędzy?

Autorem artykułu jest PrzykładyCV



Szukasz pracy i nie możesz jej znaleźć? Ale czy zadałeś sobie pytanie gdziejej szukasz, jak długo? Możesz zamiast chodzenia od pracodawcy A do B powinieneś w końcu dowiedzieć się Co tak naprawdę Cię kręci? Jeśli chcesz się dowiedzieć jak znaleźć pracę, która będzię żródłem pieniędzy to koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Jak znaleźć pracę cz. 1?

 Znalezienie pracy zgodnej z naszymi zainteresowaniami, kwalifikacjami, doświadczeniem, aspiracją czy marzeniami wcale nie jest takie proste o czym być może już się dowiedziałeś. Na drodze stoi wiele przeszkód, o których jeszcze nie wiesz ale z pewnością je poznasz. Często są to problemy niezależne od nas i wpływające nieświadomie na możliwość znalezienia pracy. Ponieważ chcemy abyś dowiedział się praktycznych i efektywnych sposobów na zdobycie pracy podzieliliśmy go na 2 części. Co zrobić aby dostać pracę naszych marzeń?

 Przede wszystkim aby dostać pracę trzeba się „napracować” ponieważ minęły już czasy kiedy dostawało się ją od ręki. Niestety ale zbyt mało czasu poświęcamy na szukanie pracy, przeciętnie jest to ok. 5 godzin tygodniowo. Należy zwiększyć ten czas do około 20-30 godzin/tydz. gdyż zwiększamy wtedy swoje szansę.

Dowiedz się co cię kręci ?

Przygotuj się to właściwie pierwszy i najważniejszy krok. Zacznij od dokładnej analizy swoich potrzeb, zainteresowań, kwalifikacji. Daj szansę sobie aby poznać samego siebie, bo jeśli tego nie zrobisz to, tracisz czas sądząc, że Twój potencjalny pracodawca będzie inwestować swój czas by poznać ciebie. Jeśli uważasz, że sam nie wiesz co tak naprawdę chciałbyś robić w życiu, do czego się nadajesz, co cię kręci i na jakim polu możesz osiągać sukcesy, zgłoś się do konsultanta w biurze doradztwa zawodowego. Na podstawie specjalistycznych testów psycholodzy nakreślą twój profil predyspozycji zawodowych

Zastanów się również czego tak naprawdę oczekujesz od swojej przyszłej pracy i pracodawcy, co chciałbyś osiągnąć pracując w konkretnej firmie, do czego się nadajesz a zwłaszcza co sprawia Ci przyjemność.

Jeśli stwierdzisz, że chcesz pracować w jakiejś dziedzinie, ale nie masz jeszcze odpowiednich umiejętności, kwalifikacji czy doświadczenie to nie wysyłaj swojego życiorysu. Zaoszczędzisz swój czas i późniejsze rozczarowanie: swoje i pracodawcy. Pomyśl o tym, że wszystko to, co zrobiłeś do tej pory w swoim życiu, nawet te najmniejsze i wydawałoby się, najmniej istotne drobiazgi, wzbogacają twoje doświadczenie i mogą okazać się bardzo przydatne w przyszłości, a tym samym podbudują zaufanie i szacunek do samego siebie.

Dlaczego ciąglę słyszę odmowę?

Poszukiwanie pracy wymaga czasu, wysiłku i cierpliwości. Dokładnie w tej kolejności. Trzeba być przygotowanym na odmowę, którą przyjmujemy bardzo emocjonalnie, bierzemy ja bardzo do siebie i bardzo na serio. Tak bardzo koncentrujemy się by nie usłyszeć odmowy, że w efekcie siłą woli ściągamy ja na siebie. Śmieszne? Wcale nie! Ale znając ten mechanizm działania naszego umysłu możemy zacząć ściągać pozytywne doznania lub nauczyć się myśleć o sprawach negatywnych w aspekcie pozytywnym. I tak, odmowa nie jest czymś negatywnym. Informuje Cię jedynie, że w danym miejscu, w tym momencie nie masz czego szukać. Jak zastanowisz się ile jest firm w każdym mieście i do ilu drzwi możesz śmiało zapukać, usłyszenie “Panu/Pani już podziękujemy?” przestaje wydawać się takie straszne. Natomiast zaczyna być informacją, żeby szukać dalej. Do skutku!  Zrób sobie listę, na której zaplanujesz zadania i z pełną determinacją i konsekwencją ją realizuj.

Gdzie szukać ofert pracy ?

Aktywnie szukając pracy masz większe szanse na jej znalezienie. Aktywnie to znaczy do skutku, codziennie, bez żadnych wymówek typu “Dzisiaj jest mróz, więc zostanę w domu, jutro zacznę szukać pracy”, bo co się stanie jeśli przez trzy miesiące będzie mróz? Jak przez kilkanaście tygodni będziesz odkładać tę decyzję, zawsze znajdując jakąś wymówkę, możesz po prostu zostać bez środków do życia. Trzeba pokonywać własne słabości  iść śmiało do przodu. Na rynku istnieje wiele wydawnictw zajmujących się ogłoszeniami o pracę lub wydających specjalny dodatek z ofertami. W zależności od miejsca zamieszkania codziennie przeglądaj prasę zarówno lokalną jak i krajową. We wszystkich gazetach na ogół publikowane są ogłoszenia “dam pracę” , “szukam pracy” i “praca dodatkowa”. W Gazecie Wyborczej jest to poniedziałek i dodatek “Praca”, Rzeczpospolita poza dodatkiem o pracy, ma również dodatki “Moja kariera”, “Dobra Firma”, w Super Expresie jest dodatek “Kariera”.
Zapytaj kioskarza, lub nawet poproś by Ci odkładał do specjalnej teczki gazety z dodatkami o pracy.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej?  Czytaj w kolejnch częściach!

---

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to wejdź TERAZ na klikając TUTAJ.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

ZARABIANIE NA WYPELNIANIU ANKIET

Zarabianie na wypełnianiu ankiet

Autorem artykułu jest Nori Daiki Hiro



Szukając nowych sposobów na zarabianie przez internet na pewno nie raz natknęliście się na artykuły o zarabianiu poprzez wypełnianie ankiet online. Jest to dość dobry sposób na zarobienie dodatkowych pieniędzy.

Poniżej postaram się ogólnie opisać jak przebiega takie zarabianie oraz czy jest ono opłacalne.

Przed rejestracją w pierwszym serwisie warto stworzyć sobie nowego maila, przeznaczonego specjalnie pod portale z ankietami. Dzięki temu twoja podstawowa skrzynka pocztowa nie będzie zaśmiecona dużą liczba maili, przychodzących z tych serwisów. Ja stworzyłem takiego maila na poczcie od Google, ponieważ nie wszystkie serwisy akceptują adresy pocztowe z typowo polskich serwisów.

Gdy nowa skrzynka pocztowa jest już aktywna możesz zarejestrować się do pierwszego serwisu. Tutaj koniecznie muszę wspomnieć, żeby czytać regulaminy przed rejestracją, gdyż zdarzyło mi się zauważyć w pewnej sieci wzmiankę o tym, że pieniądze są wypłacane użytkownikom serwisu raz w roku! Przecież to sytuacja nie do pomyślenia.

Zaczynając przygodę z wypełnianiem ankiet warto zarejestrować się co najmniej na kilku, a nawet kilkunastu serwisach. Dzięki temu w krótkim czasie zdobędziesz doświadczenie na różnych serwisach i będziesz w stanie wyeliminować te, które przysyłają bardzo mało ankiet, lub ankiety te są bardzo nisko płatne. Docelowo najlepiej jest wybrać sobie 4 lub 5 serwisów, gdyż wypełnianie ankiet na większej liczbie portali może zajmować zbyt wiele czasu.

Jeżeli znasz angielski to warto zarejestrować się również na zagranicznych serwisach, dzięki czemu za ankiety będziesz zarabiać w dolarach, a przy obecnym kursie jest to bardzo opłacalne. Tak więc jeżeli taki model zarabianie nie odstrasza cię, to warto wypróbować go osobiście.

---

Praca w domu nie jest trudna.


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

JAK PRZYGOTOWAC CV I LIST MOTYWACYJNY

Jak przygotować CV i list motywacyjny?

Autorem artykułu jest Brutus



Starannie przygotowana dokumentacja aplikacyjna to właściwie gwarancja trafienia na nowe stanowisko pracy. Niestety Polacy nadal robią wiele błędów i rzeczywiście niewielu z nas wie jak podejść do tego problemu.

CV i list motywacyjny muszą zostać sporządzone tak, aby przyszły pracodawca mógł wyrobić sobie o nas dobre zdanie. Ze względu na brak bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem firmy, to jedyny sposób na zrobienie dobrego wrażenia. Musisz się do tego odpowiednio przygotować, inaczej nikt nie zaprosi Cię na rozmowę kwalifikacyjną.

Cv i list motywacyjnyZacznij od biznesowego życiorysu. Wybierz jasną i czytelną formę, dzięki czemu osoba, która zajmuje się rekrutacją nie będzie zmuszona do zastanawiania się czy trafiła na osobę kompetentną. CV powinno być raczej wypunktowaną listą niż wypracowaniem na temat odbytej ścieżki zawodowej. Pamiętaj, aby zawrzeć w nim tylko te informacje, które są niezbędne i przybliżą Cię do ewentualnego sukcesu. Wymieniaj zawsze tylko te umiejętności, które zainteresują pracodawcę. Szukasz pracy na stanowisku kierowniczym w banku?

Niemile widziane będzie wspominanie w dokumencie o zajęciach, które nie mają nic wspólnego z finansami. Nikogo prawdopodobnie nie będzie interesowało to, że kilka lat temu odbyłeś praktykę w lokalnej rozgłośni radiowej, a jeszcze wcześniej znakomicie radziłeś sobie jako pizzerman. Pamiętaj, że rynek pracy jest bogaty i nikt nie będzie zwracał uwagi na rzeczy, które nie pokrywają się z ogłoszeniem, które znalazłeś w gazecie. Staraj się zawrzeć w CV tylko te kompetencje, które są bezpośrednio powiązane ze stanowiskiem o jakie się ubiegasz.

Forma, język i układ

Unikaj złożonych i długich zdań. Zrezygnuj także z zabawnych lub designerskich czcionek. Do sformatowania dokumentu możesz użyć Ariala lub czcionki Times New Roman i najlepiej w uniwersalnym rozmiarze 12 punktów. Nie zmuszaj nikogo swoim tekstem do wytężania wzroku, bo możesz być pewien, że Twoja aplikacja po chwili wyląduje w koszu na śmieci. Jeśli chcesz, możesz wytłuszczać miejsca, które uważasz, że warto byłoby wyeksponować spośród reszty, ale nie nadużywaj tego elementu.

CV i list motywacyjny powinny zwracać uwagę, ale nie zaskakiwać

Odpuść sobie zaskakującą formę CV. Coraz więcej osób decyduje się na zaprojektowanie odpowiedniej prezentacji multimedialnej i dostarczenie jej na płycie CD, ale pamiętaj, że taki szablon pasuje raczej do prezesów firm, które szukają artystów, np. grafików, a nie pracowników reprezentatywnych. Liczy się przede wszystkim umiar i wyczucie, to samo dotyczy redagowania listu motywacyjnego. Ten nie jest już jednak uniwersalnym dokumentem i starając się o nową posadę, musisz usiąść do zupełnie nowego tekstu. List motywacyjny musi być niepowtarzalny i udowadniać, jak bardzo zależy Ci na zdobyciu pracy akurat w tej firmie. Zapoznaj się z wymaganiami, które stawia w ogłoszeniu potencjalny pracodawca i spróbuj spełnić wszystkie wymienione przez jego czynniki. Zareklamuj swoją osobę w umiejętny sposób, ale pamiętaj, aby nie przesadzić z przechwalaniem swojej osoby i umiejętności jakimi być może dysponujesz.

Przy sporządzaniu całej dokumentacji aplikacyjnej pamiętaj o estetyce, ponieważ to ona zapewnia połowę sukcesu. Czytelny druk, brak błędów ortograficznych i językowych oraz papier biznesowy to elementy, których nie możesz odpuścić.

---

Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

CZY DA SIE ZARABIAC W INTERNECIE?

Czy da się zarabiać w Internecie?

Autorem artykułu jest Mateusz Makles



Ludzie zawsze szukali okazji do łatwego zarobku. Jeśli odwiedzimy w sieci jakieś miejsce, poświęcone tematyce zarabiania, to na pewno natrafimy na liczne oferty, które zamieszczane są przez osoby gwarantujące nam łatwy zysk.

Czy faktycznie w Internecie możemy się szybko wzbogacić? Lepiej zawsze podchodzić z dystansem do łatwych okazji typu „od zera do milionera”. Ze stron internetowych, które czasem wyglądają, jakby były stworzone przez pięciolatka, masowo wylewają się bzdury, na które niestety łapią się niektórzy naiwni poszukiwacze szczęścia. Przecież świat byłby piękny, gdybyśmy mogli zarobić chociaż średnią krajową, pracując z przyjemnością dwie godzinny dziennie. Poza tym ludzie byliby zdrowsi, bo czynnik stresu praktycznie by nie istniał.

 

Na czym więc można faktycznie zarobić? Zanim padną konkretne odpowiedzi musimy wyjaśnić sobie, co oznacza dla ciebie słowo „zarobić”. Dla mnie to nic innego jak „utrzymać rodzinę i dom”, dla kogo innego będzie to „mieć na wypad na piwo z kumplami”, a jeszcze inny powie „mieć na wyjazd na wymarzone wakacje”. Jeśli porównamy te wypowiedzi to stwierdzimy, że zasadniczo różnią się one wyobrażanymi kwotami.

 

Zarabianie przez Internet jest realne, ale musimy zweryfikować wirtualną rzeczywistość. Możemy zarabiać po kilkanaście centów dziennie klikając w linki lub banery. Przyłączając się do licznych programów partnerskich zarobimy na prowizji od sprzedaży – na przykład e-booków. Zakładając serwis finansowy możemy polecać internautom produkty bankowe i dostawać procent od ich sprzedaży online. Jeśli dysponujemy gotówką do naszej dyspozycji są rynek inwestycyjny Forex, giełda papierów wartościowych bądź profesjonalne inwestycje bukmacherskie.

 

Pamiętajmy jednak, że każdy z wymienionych tu sposobów zarobku należy traktować raczej w kategorii dorabiania niż stałego dochodu, gdyż są to albo małe albo niepewne pieniądze.

---

Bank Roll


Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl